Oryginalne dekoracje ściany – sprawdź nasze pomysły!

Oryginalne dekoracje ściany - sprawdź nasze pomysły!

Gdy przeglądamy inspiracje aranżacji wnętrz, często kompletnie zapominamy o dekoracji ścian. O tym, jak pięknie i efektownie można je ozdobić, żegnając się raz na zawsze z efektem nudnych ścian, które już dawno wyszły z mody. Wystarczy tylko wiedzieć, jak to zrobić! Dziś przedstawimy propozycje oryginalnych dekoracji ściennych, które dopełnią styl każdego mieszkania. 

Galeria obrazów lub zdjęć

Prostym i zarazem bardzo tanim sposobem na przyozdobienie ściany w salonie lub sypialni jest stworzenie galerii zdjęć lub obrazów, które nadają pomieszczeniu niesamowitego, przytulnego klimatu. Wystarczy wybrać i kupić ramki pasujące do wnętrza i umieścić w nich ulubione fotografie – zdjęcia z rodziną, z wakacji czy zdjęcia panoramiczne, i cieszyć się spersonalizowaną i własnoręcznie skomponowaną dekoracją ścienną. 

Fototapeta – sposób na ozdobne ściany

Jest to stosunkowo tani i efektowny sposób na dekorację ścienną, która rozświetli pomieszczenie i nada mu wyjątkowy charakter. Fototapeta doskonale sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach, a dzięki bogatemu wyborowi zdjęć, odmienisz każde wnętrze według własnych upodobań. Wśród dostępnych wzorów fototapety pojawiają się zazwyczaj: zdjęcia krajobrazowe, sceny sportowe, panorama miasta, zdjęcia architektury czy zwierząt na łonie natury. Fototapeta jest również świetną dekoracją pokoju dziecięcego – wystarczy wybrać zdjęcie z motywem z ulubionej bajki Twojego dziecka. 

Otulające drewno – pomysł na przytulną aranżację

Drewniane ozdoby sprawiają, że pokój staje się przytulny i ponadczasowy. Teraz nie musisz ograniczać się jedynie do drewnianych mebli czy dodatków – drewno możesz zastosować również jako dekoracja ścienna. Drewniane deski zamontowane na ścianie doskonale uzupełniają pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim, boho, rustykalnym czy nowoczesnym. Tak naprawdę nic Cię nie ogranicza!

Ozdoby z wykorzystaniem tynku dekoracyjnego

Jeżeli zdecydujesz się na zakup tynku dekoracyjnego – to wybór produktów jest naprawdę ogromny! Tynk retro, tynk strukturalny, tynk z efektem baranka, tynk beton czy tynk cegła – to wszystko oferuje obecnie rynek budowlany, otwierając przed klientami drzwi do setek możliwości aranżacyjnych. Tynki dekoracyjne mają tę podstawową przewagę, że są niezwykle trwałe, a dzięki różnym pigmentom masz możliwość wyboru idealnego odcienia tynku. Struktury dekoracyjne są łatwe w nakładaniu – wystarczy zaopatrzyć się w farbę podkładową, wybrany rodzaj tynku dekoracyjnego i podstawowe narzędzia takie jak paca, pędzel czy grzebień.

Dość dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się również gips ozdobny na ścianę. Jest to bardzo tani i ogólnodostępny materiał, który pozwala ozdobić dowolne pomieszczenie. Możliwości tworzenia dekoracji z gipsu są nieograniczone, ale najczęściej spotyka się dekoracje typu kwiatek, ozdobne ramki, cegły czy płaskorzeźby. W sklepach budowlanych poza gipsem w kolorze białym są również inne wersje kolorystyczne, które z łatwością dopasujesz do swojego mieszkania.  

Related posts

Leave a Comment