Prezenty na nowe mieszkanie – co takiego kupić?

Prezenty na nowe mieszkanie

Kupno lub wynajęcie mieszkania to znakomita okazja do zaproszenia przyjaciół i wspólnego radowania się z nowego miejsca do życia. Parapetówki są coraz popularniejsze. Panuje zwyczaj przychodzenia z prezentem. Wybór prezentu nie jest łatwą sprawą.  Trudno jest trafić w gust gospodarzy.  Uniwersalny prezent powinien być miłym wspomnieniem  i jednocześnie przydać w domu.

Jak wybierać prezent?

Przy wyborze prezentu na nowe mieszkanie, szczególną uwagę powinno zwrócić się na dopasowanie upominku do wnętrza mieszkania. Jeżeli osoba zaproszona nie widziała jeszcze mieszkania, to powinna zapytać gospodarza parapetówki przynajmniej o kolory ścian lub o to, czego najbardziej potrzebuje. Dzięki temu unika się dublowania prezentów na nowe mieszkanie i wpadki w postać dwóch takich samych upominków. Prezent na parapetówkę powinien być dopasowany do osobowości gospodarza.

Prezent oryginalny, czy stonowany?

Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie.  Wybór prezentu zależy od osobowości i stopnia naszej znajomości. Wybierając się na przyjęcie do przyjaciela, którego zna się wiele lat i niejedno razem przeżyło się, można kupić  coś oryginalnego dopasowanego do zainteresowań danej osoby lub poczucia humoru. Jeżeli na parapetówkę idziemy towarzyszące, to prezent na nowe mieszkanie powinien być praktyczny i stonowany. Cena ma mniejsze znaczenie.  Dana rzecz może różnie kosztować w sklepach.

Prezenty praktyczne

Praktyczny prezent na nowe mieszkanie to zawsze dobry pomysł. Mogą być to dekoracyjne drobiazgi, np.: 2 filiżanki ze spodkami, patera na ciasto, książka kucharska, puszki na produkty sypkie i ciastka, stojak na butelki z winem, zegar na ścianę, lampa stołowa lub ścienna, ramki na zdjęcia, komplety pościeli, kolorowe poduszki, wazony, obrusy, świece i świeczniki, kubki, żelazko, mikser, koc, komplet narzut, elegancki zestaw na przyprawy. 

Jakich prezentów unikać?

Powinno się unikać prezentów, które mogą skojarzyć się jakąś nieprzyjemną sytuacją oraz upominków, których przyjęcie, wymaga poczucia humoru. Nie każdemu przypadnie do gustu kolorowa skarpeta z kieliszkami w środku. Nie powinno przynosić się rzeczy, w których jest zbyt duże ryzyko nietrafienia w gust gospodarzy, np.: płyt, tapet, dywanów.  Prezenty na nowe mieszkanie takie jak: pościel, kolorowe poduszki i koce powinny być stonowane i dobrane tak, aby pasowały do każdego wnętrza. Nie powinno się przynosić bielizny i ubrań, produktów z naturalnego futra, akcesoriów religijnych, figurek nagich kobiet, skarbonek z erotycznymi napisami, dziwnych rzeźb czy kosmetyków na określone problemy skórne. Takie prezenty mogą wylądować w koszu i przez lata być  przedmiotem drwin z darczyńcy.

Najważniejsze, aby prezent na nowe mieszkanie był dopasowany do wnętrza i osobowości gospodarzy, był przydatny i sprawił radość. Najlepszym wyborem jest zawsze klasyka. Uniwersalnym prezentem są ramki na zdjęcia. Kupując kubki najlepiej wybierać egzemplarz bez „śmiesznych napisów” i kontrowersyjnych grafik. Wzór w kwiaty, abstrakcje, zwierzęta, paski sprawdzają się na przeróżne okazje, również na parapetówkę.

Related posts

One Thought to “Prezenty na nowe mieszkanie – co takiego kupić?”

  1. uradowany

    no i stało się. znajomi kupili mieszkanie, teraz czeka ich wykończenie.a potem dobra parapetówaaa… 😀 co kupić im na prezent ?pewnie dostaną jakiś dobry alkohol. znając moją żonę, to kupi im jakąś dekoracje do mieszkanka.

Leave a Comment