Styropian podłogowy 3 cm – czy warto w niego zainwestować?

Styropian podłogowy 3 cm – czy warto w niego zainwestować?

Gdy szuka się rozwiązania, które poprawi izolację termiczną podłogi w domu, styropian podłogowy o grubości 3 cm może być odpowiedzią na wszelkie potrzeby. Zanim jednak zainwestuje się w ten materiał, warto poznać jego zalety, wady oraz sposób montażu, a także dowiedzieć się, czy styropian podłogowy 3 cm faktycznie spełni oczekiwania i przyniesie spodziewane efekty.

Read More

Brutalizm w wystroju wnętrz – u kogo się sprawdzi?

Brutalizm w wystroju wnętrz - u kogo się sprawdzi?

Brutalizm – nazwa ta może początkowo przywoływać na myśl negatywne skojarzenia. Jest to jednak mylne skojarzenie – brutalizm to popularny w obecnych czasach styl architektoniczny. Osoby myślące o przearanżowaniu swojego wnętrza rzadko jednak biorą go pod uwagę. W poniższym tekście postaramy się nieco odczarować brutalizm i odpowiemy sobie na pytanie, w jakich rodzajach wnętrz i u jakich osób może się on sprawdzić w domu lub w mieszkaniu. Miłej lektury!

Read More

Co to są lasery krzyżowe? Dlaczego warto z nich korzystać?

Co to są lasery krzyżowe? Dlaczego warto z nich korzystać?

Lasery krzyżowe są wykorzystywane na budowie zarówno prywatnych inwestycji jak i wieloetapowych, skomplikowanych działa. Znacznie ułatwiają mierzenie odległości oraz wyznaczanie linii, po której będą przebiegały poszczególne granice w budynkach czy innych inwestycjach. Lasery liniowe mają służyć jako znakomita pomoc dla osób zajmujących się budową. Jednocześnie wiązka lasera nie jest inwazyjna ani nie pozostawia trwałych śladów na nawierzchni. Gdzie można kupić lasery budowlane? Gdzie można kupić lasery krzyżowe? Laser krzyżowy to dwie linie skośne, które przecinają się w jednym miejscu. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne wyznaczenie punktów styku oraz odmierzenie odległości.…

Read More

Bateria wannowa: wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem

Bateria wannowa wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem

W ciągu ostatnich dwóch lat wanny ponownie wróciły do łask. Niewątpliwy wpływ miała na to pandemia i fakt, że wielu z nas większość czasu musiało spędzać w domu. Szybki prysznic przestał być najpopularniejszą formą relaksu, zastąpiły ją właśnie kąpiele w wannie. Wraz z popytem na wanny wzrosło również zapotrzebowanie na produkt, jakim jest bateria wannowa. Jej zakup powinien być poprzedzony odpowiednim researchem, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że wybraliśmy dla nas najlepszą z możliwych opcji. Co zatem powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na konkretną baterię wannową?

Read More

Przeciekający grzejnik – co można zrobić?

Przeciekający grzejnik – co można zrobić?

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy. Choć nadal jest ciepło, to jednak trzeba liczyć się z tym, że pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie i zwyczajnie już niedługo może być naprawdę chłodno. Problem pojawia się wtedy, gdy dojdzie do uszkodzenia grzejnika. W takim przypadku jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się wymiana na nowy, ale tak wcale nie musi być. Otóż możecie spróbować go naprawić. Dziś przedstawimy Wam sposoby, jak to zrobić.

Read More