Sposoby na przedstawienie historii na ścianie

Sposoby na przedstawienie historii na ścianie

Puste ściany w mieszkaniu są neutralne pod kątem emocji. Jednak w dłuższej perspektywie mogą stać się przytłaczające i po prostu nudne. To znak, że warto wtedy poszukać pomysłów na ciekawe ich zaaranżowanie. Inspiracji do udekorowania tej przestrzeni można szukać we własnej historii lub historii rodziny. Ściana, którą codziennie mijamy, jest doskonałym miejscem do umieszczania na niej zdjęć dotyczących najlepszych wspomnień z życia. Dla gości to także informacja, kim jesteśmy i co jest dla nas ważne.

Galeria zdjęć fajnym pomysłem na dekorację ściany 

Sposoby na przedstawienie historii na ścianie są różne i mają charakter mniej lub bardziej nowoczesny. Pomimo rozwoju technologii i obecnych na rynku ramek elektronicznych, klasyczne ramki na zdjęcia cieszą się wciąż dużą popularnością. Nic dziwnego. To ponadczasowe dekoracje, które nadają wnętrzu przyjemnego i intymnego charakteru. Dobrze wyeksponowane ramki na zdjęcia stworzą nietuzinkową przestrzeń i na zawołanie przywołają miłe wspomnienia. Jednym z gotowych opcji są gotowe galerie ścienne od Decorantes.pl z wieloma aranżacjami.

Miejsce przeznaczone na rodzinną galerię zdjęć powinno się być skrupulatnie wybrane. Podstawowe kryteria, jakimi należy się kierować przy jego wyborze to widoczność oraz wymiary przestrzeni. Zdjęcia w ramkach muszą być dobrze widoczne, a odległości między nimi powinny być na tyle duże, aby nie dochodziło do efektu stłoczenia elementów.

Przy przedstawieniu historii rodziny za pomocą zdjęć, istotne jest rozważenie decyzji, czy ramki powinny być jednego rozmiaru, czy jednak zróżnicowane gabarytowo. Wtedy ważniejsze fakty z życia można umieścić w centralnych miejscach. Podświetlenie galerii może być doskonałym pomysłem na lepsze wyeksponowanie zdjęć i podkreślenie jej znaczenia dla domowników.

Prezentacja zdjęć w antyramach

Aranżacja wnętrz za swój cel stawia spersonalizowanie dostępnej przestrzeni, dotyczy to także wystroju ścian. Zdjęcia będące elementem historii jakiejś osoby lub grupy osób powinny znaleźć odpowiedni sposób na ich ekspozycję. Ciekawym pomysłem na realizację tego celu są antyramy.

Antyramy to rodzaj obramowania, który ma szereg zalet. Najczęściej wykonywane są one z plexi, przez co są lekkie i można w nich prezentować obrazy o naprawdę dużych rozmiarach. Ich wykonanie zwiększa poziom bezpieczeństwa użytkowników w razie jakiegoś wypadku lub strącenia obrazu. Przy wyborze antyramy, warto zwrócić uwagę na jej jakość. Zdarza się, że niskobudżetowe oprawy będzie trzeba po jakimś czasie wymienić, ze względu na zarysowania lub pęknięcia słabszego tworzywa.

Antyramy to najbardziej subtelne formy obramowania, które stanowią doskonałe tło do prezentowanych treści graficznych. Przez to, że tworzą nienarzucającą się formę oprawy dla grafiki, doskonale nadają się do klasycznych wnętrz lub nieco ekstrawaganckich przestrzeni.

Artystyczne formy prezentacji zdjęć

Bardziej wysublimowane formy na prezentowanie historii na ścianie to malowane przez profesjonalnego artystę obrazy. Powstają one na podstawie ściśle określonych motywów ze zdjęć. Murale powstające na ścianie mieszkania lub domu cieszą się coraz większą popularnością.

Przy decydowaniu o formie i rozmiarze muralu należy uwzględnić wymiary pomieszczenia, w jakim będzie on się znajdował. Im większa przestrzeń, tym rozmiary malunku mogą być bardziej imponujące. Malatura naścienna jest to dekoracja na lata, dlatego przy wyborze miejsca należy uwzględnić jej ponadczasowy charakter.

Ciekawą formą łączącą artystyczne zdobienie ścian są hybrydowe formy tworzenia kompozycji. Taką formą jest namalowane drzewo genealogiczne i zawieszone na jego gałęziach zdjęciami w ramkach lub antyramach. Motyw drzewa to jedna z propozycji, inną może być także motyw osi czasu, zawierającej konkretne daty uzupełnione zdjęciami.

Related posts

Leave a Comment