Bateria wannowa: wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem

Bateria wannowa wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem

W ciągu ostatnich dwóch lat wanny ponownie wróciły do łask. Niewątpliwy wpływ miała na to pandemia i fakt, że wielu z nas większość czasu musiało spędzać w domu. Szybki prysznic przestał być najpopularniejszą formą relaksu, zastąpiły ją właśnie kąpiele w wannie. Wraz z popytem na wanny wzrosło również zapotrzebowanie na produkt, jakim jest bateria wannowa. Jej zakup powinien być poprzedzony odpowiednim researchem, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że wybraliśmy dla nas najlepszą z możliwych opcji. Co zatem powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na konkretną baterię wannową?

Warto wiedzieć: rodzaje montażu baterii wannowej

Obecnie na rynku mamy dostęp do naprawdę bogatej oferty produktowej w tym zakresie. Z jednej strony znacznie ułatwia to zakupy, bo daje to możliwość szerokiej możliwości wyboru, z drugiej jednak – taka ilość może przytłaczać i ostatecznie utrudnić decyzję. Bateria wannowa posiada jednak kilka podstawowych aspektów (jak właśnie sposób jej montażu), które ostatecznie powinny uprościć wybór.

W ofercie większości sklepów wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje instalacji. Bateria wannowa podtynkowa jest obecnie najczęściej kupowanym typem produktu. Jak sama nazwa wskazuje, montuje się ją pod tynkiem, dzięki czemu widoczne są jedynie elementy, z których faktycznie korzystamy. Drugi rodzaj baterii instaluje się w ścianie. Jeszcze kilka lat temu to właśnie ten typ produktu miał największy popyt, jednak nadal jest wiele gospodarstw domowych, w których można go znaleźć. Popularnym modelem jest ​​bateria wannowa Logis 71400000 Hansgrohe, która dzięki klasycznemu designowi sprawdzi się w większości łazienek. Każdego miesiąca wzrasta także liczba osób, które decydują się na zakup wolnostojącej formy baterii. Produktem obecnie niezwykle modnym jest bateria wannowa wolnostojąca Essence New 23491001 Grohe, która sprawi, że twoja łazienka będzie wyglądać niczym z pięciogwiazdkowego hotelu. Nie sposób nie wspomnieć także o bateriach wannowych stojących, będących pewnego rodzaju nowością na naszym rynku. Są to produkty montowane w przygotowanych do tego otworach umieszczonych na brzegu wanny. Najczęściej posiadają kilka otworów, na wlewki z których każda ma własne funkcje ułatwiające i uprzyjemniające kąpiel. Jeśli czujesz, że to coś dla ciebie sprawdź, np. baterię 4-otworową Essence 19578001 Chrom Grohe. Na pewno się nie zawiedziesz!

Jaka bateria wannowa sprawdzi się w twoim wnętrzu?

Poza rodzajem montażu czy samymi funkcjami bardzo istotne jest także zadbanie o aspekt związany z dopasowaniem do reszty pomieszczenia produktu, jakim jest bateria wannowa. Powinna być w tym samym kolorze i fakturze, co np. ta przy umywalce czy bidecie. Dzięki temu łazienka wygląda spójnie wizualnie i przyjemniej spędza się w niej czas, ponieważ nic nas nie rozprasza. Jeśli jeszcze nie masz kupionej żadnej armatury to warto dopasować ją do stylu, jaki chcemy wprowadzić do naszego pomieszczenia. Przykładowo, w łazience o klimacie loftowym najlepiej sprawdzi się bateria wannowa w czarnym kolorze, a w wersji boho warto postawić na złoto.

Related posts

Leave a Comment