Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie, dla naszego domu

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie, dla naszego domu

Jest. Wreszcie udało Ci się ukończyć budowę upragnionego domu. Gratulacje! Teraz pora na solidne ogrodzenie swojego królestwa oraz zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa żonie i dzieciom. Zobacz, jakie masz możliwości i czym charakteryzuje się każda z nich.

Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe są coraz chętniej wybierane przez klientów. Pasują do nowoczesnych realizacji. Są uniwersalne, eleganckie i dostępne w wielu różnych kolorach, pasujących do innych elementów przydomowej architektury. Zapewniają duże poczucie prywatności i chronią domowników przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Szeroki wybór ogrodzeń panelowych możesz znaleźć na stronie internetowej https://palisada.pl/.

Ogrodzenie standardowe

Wielu inwestorów ceni sobie ten typ ogrodzenia. Podmurówkę buduje się z bloczków zbudowana na całej długości ogrodzenia. Słupki zbudowane na podmurówce wypełniają przęsła uformowane z metalu. Tego typu ogrodzenie łatwo dopasować do architektury budynku mieszkalnego. Świetnie prezentują się zwłaszcza w przypadku klasycznych realizacji – domach o dwuspadowych dachach i symetrycznej bryle.

Które ogrodzenie lepsze?

W tym przypadku wypełnienie ogrodzenia znajduje się na ławie fundamentowej, zaś słupki stoją na podmurówce. Rozwiązanie chętnie wybierane przez klientów. Pasuje raczej do standardowych brył.

Pełny mur

Zapewnia duży poziom dyskrecji i prywatności mieszkańcom posesji. Pełny mur świetnie prezentuje się w przypadku domów o klasycznej bryle.

Ogrodzenie mieszane

Jego istotą jest połączenie elementów murowanych i gotowych przęseł – metalowych lub drewnianych. Daje interesujące efekty i nieskończone możliwości miksowania materiałów w celu osiągnięcia oryginalnego efektu.

Ogrodzenie panelowe przetłaczane

W przypadku dużych działek, których ogrodzenie innym materiałem mogłoby się wiązać z ogromnymi kosztami, świetnie sprawdzają się ogrodzenia przemysłowe panelowe. Są lekkie, trwałe i łatwe w montażu. Można przy ich pomocy wykonać również kojec dla psa czy wydzielić obszar, w którym będzie znajdować się pojemnik na śmieci. Ich zaletą jest odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz możliwość zakupu ich w jednym z trzech wariantów: wypukłym, wklęsłym lub fali. Gotowe elementy prefabrykowane z metalu skracają czas potrzebny na postawienie ogrodzenia do minimum, ograniczając też koszty robocizny, jakie ponosi właściciel posesji.

Kiedy jest najlepszy czas na ogrodzenie?

Choć fizyczne wykonawstwo ogrodzenia stanowi zwieńczenie cięższych prac budowlanych wykonywanych na działce, jego wygląd warto zaplanować jak najwcześniej, nawet na etapie projektu domu. Można wówczas łatwo zapewnić spójny wygląd całej posesji. Ogrodzenie powinno harmonizować stylistyką z pozostałymi elementami – bryłą domu, stolarką okienną oraz materiałami wykończeniowymi ścieżek, chodników i podjazdów. Warto wesprzeć się wiedzą i doświadczeniem architekta – wtedy ma się pewność, że efekt końcowy będzie doskonały.

Artykuł partnera

Related posts

Leave a Comment