Nowoczesne rozwiązania w napędach do bram

Nowoczesne rozwiązania w napędach do bram

Napęd bramy odpowiada za całe jej funkcjonowanie. Mechanizmy dzięki jakim bramy działają jak najlepiej są stale unowocześniane przez wiodących producentów. Innowacje odnoszą się do całych napędów, jak i do poszczególnych jej części. Jako, że automatyka bram rozwija się dynamicznie to nowoczesne rozwiązania będą często spotykane.

Na czym polegają innowacje?

Konstrukcja napędu wpływa na to, w jakim obrębie można robić innowacje. Na przykład, jeśli chodzi o głowice to mogą mieć coraz nowocześniejsze, wbudowane centrale. Głowica napędu z wbudowaną centralą może zostać wyposażona w mechanizm przeciwwłamaniowy, samoblokujący. Wówczas nie ma potrzeby zastosowania dodatkowych zabezpieczeń. Ponadto, wyposażone są też w mechanizm przeciwzgnieceniowy, pozwalający na instalację automatyki spełniającej dyrektywy europejskie. Nie wymagane jest też zastosowanie krawędzi zabezpieczającej. Szybka i prosta instalacja to kolejna zaleta. Warto też zwracać uwagę na inne innowacje. Na przykład, dostępne są napędy wyposażone w przekładnię w kąpieli olejowej. Mają one lepsze parametry i są bardziej trwałe. Im bardziej nowoczesna technika jest zastosowana tym większą można mieć gwarancję całkowitej funkcjonalności. W przypadku kąpieli olejowej napęd jest zanurzony w mechanizmie, dlatego nie dochodzi do jego szybkiego przegrzania. Pozwala to wykonać większą ilość cykli zanim jeszcze zadziała zabezpieczenie termiczne. Smarowanie olejowe przekładni zapewnia jej dłuższą żywotność. Producenci produkujący napędy do bram co jakiś czas prezentują nowości na targach i to pozwala kupującym lepiej zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami. Oczywiście, najważniejsze jest bezpieczeństwo poszczególnych urządzeń. Zastosowane innowacje wynikają z tego, że montuje się w bramach specjalne, samohamujące silniki zatrzymujące pracę bramy wtedy gdy ktoś próbuje się włamać. W niektórych bramach montuje się też akumulatory zapewniające ciągłość pracy w przypadku braku zasilania. Zintegrowane technologie oddziałują na energooszczędność bramy. Dlatego modele te postrzegane są też jako ekonomiczne. Ponadto, napędy są też postrzegane jako inteligentne. Można spodziewać się takich opcji jak: automatyczny proces programowania, optymalna prędkość, automatyczna kalibracja ruchu bramy, czy łagodny rozruch i zatrzymanie. Można także zdecydować się na wiele innych, indywidualnych udogodnień, co wynika głównie z tego, gdzie konkretna brama ma być zamontowana.

Co jeszcze stosuje się w napędach do bram?

Ponadto, że głowice są tak nowoczesne to wszystkie elementy jakie mają napędy do bram, czyli akcesoria dodatkowe są także zbudowane w oparciu o jak najlepsze innowacje. W przeszłości wystarczyło zamontować bramę i zakupić pilot. Obecnie użytkownicy mogą skorzystać z pozostałych udogodnień, do jakich można zaliczyć korzystanie z innych gadżetów takich jak fotokomórki lub zintegrowane systemy w domach inteligentnych. Poza napędami można też wyposażyć się w: czujniki wilgotności, dodatkową pamięć MEMO albo dodatkowe oświetlenie LED. Zintegrowanie funkcji bramy to kolejna, równie często spotykana innowacja. Osoby posiadające bramy automatyczne cenią elastyczność związaną z z tym, że można na przykład sterownik umieścić na suficie lub na podłodze i w pełni wykorzystać gniazdko w garażu. Najnowsza generacja elektroniki zastosowana w poszczególnych typach bram daje gwarancję, że bramy można maksymalnie dostosować do wymagań budynków. Warto też wspomnieć o samych aspektach wizualnych bramy, czyli tym jak brama się prezentuje. Zwraca się uwagę na kolorystykę i fakturę bram. Chociażby bramy segmentowe w tym przypadku prezentują się bardzo ciekawie. Łącząc to z elementami takimi jak głowice i działanie bramy uzyskuje się idealną spójność. Posiadacz bramy ma zawsze pewność, że jest ona przystosowana do jego mieszkania. Funkcjonalność w połączeniu z designem to elementy dzięki jakim bramy automatyczne zyskują na coraz większej popularności. Zastosowane rozwiązania w napędach do bram przesuwnych, segmentowych i skrzydłowych udowadniają, jak branża ta się rozwija. W przyszłości można oczekiwać dalszych innowacji, szczególnie gdy chodzi o oferty wiodących producentów. Sprawdzając akcesoria, wygląd, czy działanie bramy można być pewnym dobrego wyboru. Nie jest dziwne, że wzrasta zainteresowanie posiadaniem tego typu bram w domach prywatnych, jak i na terenie wspólnot mieszkaniowych. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób będzie się użytkować bramę na co dzień. Jeśli ktoś przewiduje, że z bramy będzie korzystać często to powinien zwracać większą uwagę na to, by brama była w większym stopniu nowoczesna. Kiedy natomiast dla kogoś nie są priorytetem innowacje to po prostu powinien skupić się na niezawodności poszczególnych podzespołów. Zawsze należy zwracać uwagę na specyfikację techniczną i brać pod uwagę elementy takie jak: typ napędu, moc zasilania, maksymalny pobór mocy, zastosowany napęd elektryczny, maksymalna siła ciągu, typ pracy, maksymalne wymiary do sufitu, czy prędkość przy spowolnieniu. 

Related posts

Leave a Comment