Wybieramy karnisze do naszego domu

Wybieramy karnisze do naszego domu

Odpowiednio dobrana aranżacja okienna może podkreślić wizerunek danego pomieszczenia. Często mówi się, że firanki i zasłonki ocieplają wnętrze, nadając mu przytulnego charakteru. Dlatego cały czas można obserwować popularność tego rozwiązania.

Zmieniają się jedynie trendy dotyczące wyglądu samych tkanin, ale i karniszy, na jakich są one wieszane. Jak zatem dobrać odpowiedni karnisz do domu? Czym kierować się przy jego wyborze?

Jakie karnisze pasują do nowoczesnych wnętrz?

Obecnie wiele osób decyduje się na nowoczesne, minimalistyczne aranżacje wnętrz mieszkalnych. Dlatego też w większości przypadków rezygnuje się z masywnych i ciężkich karniszy, jakie były popularne jeszcze jakiś czas temu. Teraz na topie są subtelne rozwiązania. Karnisze składające się ze stosunkowo wąskich drążków – pojedynczych lub podwójnych. Są one mocowane na wspornikach, które są integralną częścią zestawu. Wsporniki mają estetyczny wygląd i doskonale pasują do karnisza. Jeżeli szukasz nowoczesnych modeli, zwróć uwagę na linię Neo marki Karnix. Są to karnisze wykonane w całości z metalu lub połączenia metalu z drewnem (kolekcja Prestige). Do minimalistycznych aranżacji polecane są modele w kolorach takich jak stalowy, biały czy czarny. Zwróć też uwagę na ich zakończenia. Najlepiej postawić na walce lub kule, które będą pasować praktycznie do każdej stylistyki.

Czy nowoczesne karnisze pasują do klasycznych aranżacji?

Tutaj można zadać sobie pytanie, czy nowoczesne karnisze będą pasowały także do klasycznych aranżacji. Jak się okazuje, wiele współczesnych wnętrz inspirowanych jest tradycyjnymi stylami we wnętrzarstwie. Ich założenia są jednak nieco modyfikowane, tak aby pasować do potrzeb współczesnych użytkowników urządzanych wnętrz. Z reguły są one pozbawiane zbędnych bibelotów i ograniczana jest w nich ilość kolorów. Dlatego bez większych problemów wśród nowoczesnych karniszy znajdziesz model, który będzie pasował do klasycznej aranżacji w odświeżonym wydaniu. Tutaj szczególnie polecane są karnisze z linii Neo Prestige, czyli wspomniane wyżej produkty wykonane z połączenia metalu oraz drewna. Przykładowo do wnętrz skandynawskich możesz wykorzystać modele w kolorach pinia czy calvados. Natomiast w pomieszczeniach nawiązujących do aranżacji śródziemnomorskich postaw na klasyczną biel np. w modelu Capri. Pełną gamę kolorów poszczególnych karniszy możesz zobaczyć na stronie producenta: https://www.karnix.pl/linia-neo.html.

O czym należy pamiętać, wybierając karnisz do konkretnego pomieszczenia

Dobierając karnisze do poszczególnych pomieszczeń, zwróć uwagę nie tylko na dominujący w Twoim domu styl. Trzeba pamiętać, że każde pomieszczenie ma swoje osobne wymagania. Dlatego sprawdź, jaka kolorystyka w nim jest dominująca, a także czy jest ono dobrze doświetlone. Jeżeli chcesz je nieco rozjaśnić i rozświetlić wybierz modele w kolorze białym lub inox, czyli stalowym. Mogą one być dodatkowo wykończone na wysoki połysk, co spowoduje delikatne odbijanie i rozpraszanie światła. W niewielkich pomieszczeniach unikaj montowania ciemnych modeli, gdyż mogą one sprawić, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie ponurego. Takie karnisze o wiele lepiej będą prezentować się w większych przestrzeniach np. otwartych na kuchnię i jadalnię salonach.

Related posts

Leave a Comment