Schody dywanowe zabiegowe, proste i z podestem SCHOD-BID

Schody dywanowe zabiegowe, proste i z podestem SCHOD-BID

Nowoczesne schody drewniane dywanowe to idealne rozwiązanie dla inwestorów ceniących sobie minimalizm i elegancję umieszczoną w schodach dywanowych. Zajmujemy się profesjonalnym wykonawstwem schodów dywanowych i skrzynkowych.

Schody dywanowe

Schody dywanowe wykonywane są zazwyczaj z drewna polskiego pochodzenia. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i odpowiedniej wiedzy zdobywanej przez wiele długich lat nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością i wytrzymałością. Dzięki zastosowanej technologii łączeń klejonki drewnianej i innych komponentów schody są bardzo wytrzymałe i odporne na pracę drewna w okresach zima – lato. 

Produkcja i montaż schodów dywanowych 

Produkcja i montaż schodów dywanowych możliwy jest wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio zaprojektujemy całość schodów – wymiary stopni, podstopnic i balustrady wykonanej ze szkła lub stali wycinanej laserowo. Schody dywanowe nie wybaczają błędów zarówno na etapie projektowania, produkcji jak i montażu. Nowoczesne maszyny i urządzenia przystosowane do produkcji schodów drewnianych wspomagają proces produkcji owych schodów. Schody drewniane wykonujemy w różnych grubościach i układach biegowych. Zazwyczaj takie schody mają grubość od 70 do 190 mm. W przypadku tych grubszych nazywamy je schodami skrzynkowymi. Nazwa ta związana jest z ich nietypową budową – stopnie nakładane są na siebie i skręcane, przypomina to nałożone na siebie skrzynki lub pudełka po zapałkach. 

Schody dywanowe o tradycyjnej grubości – 90 mm w projekcie domu Homekoncept 13

Schody dywanowe tego typu charakteryzują się brakiem policzków – wang, które w tradycyjnych schodach spełniały kluczową rolę konstrukcyjną. Swoim wyglądem „dywanówki” przypominają swobodnie spływający dywan rozłożony pomiędzy kondygnacjami. Schody widoczne na przedstawionym zdjęciu wykonane zostały z drewna dębowego, które zabezpieczyliśmy olejem naturalnym. Struktura stopni i podstopni – szczotkowana. Balustrada ze szkła hartowanego o grubości 10 mm wycinana w tzw. ZĄB.

Schody o grubości 120 mm. Materiał – dąb w kolorze naturalnym, balustrada ze szkła hartowanego. 

Schody dywanowe na beton – nowoczesne rozwiązanie obłożenia konstrukcji żelbetowej. 

Schody dywanowe na beton to bardzo dobra inwestycja mająca na celu nadanie wnętrzu naszego domu nowoczesnego i nietypowego wyglądu. Schody dywanowe na beton wyróżniają się brakiem kapinosa – wysuniętego noska o 25 mm nad poprzedzający stopień. Schody dywanowe zazwyczaj wykonywane są z drewna dębowego o grubości 40 mm. Aby schody uzyskały pożądany efekt należy zlecić je firmie posiadającej wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu takowych konstrukcji. Warto zapamiętać, aby na etapie zalewania konstrukcji betonowej pierwszy stopień był niższy od pozostałych stopni o 40 mm. 

Zamieszczone powyżej zdjęcie przedstawia schody dywanowe na beton zamocowane na konstrukcji żelbetowej. Schody dębowe o grubości 40 mm z dodatkowym czarnym grzebieniem z płyty MDF lakierowanej w kolorze czarnym. Schody dywanowe HOMEKONCEPT 13.

Related posts

Leave a Comment