Białe meble ciągle w modzie? Sprawdź dlaczego powinny stanąć w Twoim salonie

Białe meble ciągle w modzie? Sprawdź dlaczego powinny stanąć w Twoim salonie

Psycholodzy dowiedli, że kolory którymi otaczamy się na co dzień, mają szczególny wpływ na nasze samopoczucie. Salon, czy sypialnia to miejsca, które powinny kojarzyć się z wypoczynkiem, umożliwić relaks i ukojenie nerwów. Warto postawić na kolory, które pomagają odpocząć zmęczonym oczom i nie wydzielają zbyt intensywnych bodźców. Od lat z mody  nie wychodzą białe meble, które sprawiają, że wnętrze wygląda elegancko.

Wartość aranżacyjna

Białe meble z połyskiem mogą być fantastycznym tłem dla pozostałych elementów wyposażenia i dekoracji. Stanowią uniwersalną bazę, która optycznie powiększa pomieszczenie, dodaje światła oraz sprawia, że pokój  prezentuje się spójnie i harmonijnie. Zaletą białych mebli jest to, że łatwo dobrać dodatki, bo do „białego” pasują wszystkie barwy i tworzą efektowną kompozycję. Białe meble z połyskiem nadają aranżacji nowoczesnego charakteru, który uzyskiwany jest głównie przez  minimalizm formy.  Projektanci wnętrz oraz posiadacze takich mebli uważają, że są  śliczne i pasują do każdej odmiany nowoczesnego stylu. Są dobrym pomysłem do salonu, sypialni, łazienki, a nawet do przedpokoju.  W kuchni i w pokoju małego dziecka białe meble oznaczają częste robienie porządków, ponieważ bardzo widoczne są  na ich wszelkie zabrudzenia. Mają swoich zwolenników, jak i krytyków. Spór o to, czy białe meble z połyskiem są ciągle modne, trwa od wielu lat.

Jakość wykonania

Dobre jakościowo meble powinny być produkowane z drewna lub płyty meblowej.  Najważniejsze, aby lakier  nie odchodził od komody lub stołu i gwarantował trwałość produktu. Wiele modeli białych mebli ma możliwość podświetlenia różnokolorowymi światełkami LED. Elegancko i wytwornie wyglądają światełka w kolorze różowym, żółtym,  niebieskim i zielonym, ponieważ przyciągają wzrok  na mebel i wizualnie ocieplają wnętrze.

Uniwersalność białych mebli

Białe meble  z połyskiem bardzo ładnie skomponują nam się ze ścianami w delikatnej, pastelowej odsłonie. W takich wnętrzach na ścianach dobrym pomysłem są  kamieniopodobne płytki dekoracyjne, które odrobinę przełamują sterylność bieli.  Aby uniknąć efektu szpitalnej sali zamiast salonu, wystarczy dodać kolorowe, mocne akcenty, np.: zieloną poduszkę lub zasłonę w kolorze musztardowym. Do wyboru jest pełen asortyment mebli – od komody do zestawu niewielkich nowoczesnych meblościanek. Białe meble z połyskiem są aranżacyjnie bezpieczne i nie przytłaczają małych wnętrz. Ich prosta forma daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i dają właścicielowi duże pole do popisu w kwestii urządzenia domu białymi meblami.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że białe meble nie będą dobrym pomysłem, jeżeli w domu ogrzewa się paliwem kopalnym, z którego pył osiada na jasnych meblach. Zbyt dużo białego koloru może powodować odczucie zimna i osamotnienia. Biały salon ożywiają także rośliny, bowiem zielony tworzy z bielą zgrany duet. Dobrym kolorem do połączenia z bielą jest także niebieski, który przywozi na myśl nadmorskie wakacje.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/.

Zdjęcie główne prezentuje kolekcję mebli lakierowanych Elvie: https://www.meble-bogart.pl/bogart-design-elvie-col-785.html

Related posts

Leave a Comment