Ranking najlepszych farb do wnętrz w 2019 roku

Ranking najlepszych farb do wnętrz w 2019 roku

Sposobów na piękne ściany jest kilkanaście: tapety, płytki, kamień dekoracyjny, grafiki i oczywiście malowanie. Dekorowanie ścian za pomocą koloru ma rzeszę stałych zwolenników, który wolą zmienić kolor raz na kilka lat niż tapetować, czy kłaść płytki. Za malowaniem przemawia także fakt, że współczesne farby oprócz intensywnych kolorów i dobrego krycia ścian mają jeszcze kilka właściwości docenionych przez użytkowników. Farby dobrej jakości to gwarancja trwałości koloru i nieszkodliwości użytych do jej produkcji składników.

Nietoksyczne farby do pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to miejsce szczególne musi być nie tylko piękny i kolorowy, ale także bezpieczny dla małego mieszkańca. Dobór odpowiedniej kolorystyki wpływa na samopoczucie dziecka.  Pokój dla najmłodszych członków rodziny powinien być malowany farbami nietoksycznymi.  Ranking nietoksycznych, najlepszych farb do ścian w pokoju dziecięcym  otwiera lateksowa farba wodorozcieńczalna Beckers Designer Grey Colour Light – jest matowa i można ją myć za pomocą miękkiej szmatki zamoczonej w wodzie z delikatnym detergentem. Łatwość w utrzymaniu czystości jest bardzo ważna w pokoju dziecka. Pociecha, zwłaszcza między 2- 5 rokiem życia lubi eksperymentować z farbkami i kredkami, co kończy się rysunkami na ścianie. Farba jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, więc świetnie nadaje się do pokoju dziecka i pokoju astmatyka lub alergika. Rewelacją jest także Farba Magnat Turkusowy Akwamaryn, której cechą jest innowacyjna receptura Anty Formaldehyd Formuła, dzięki której znajdujący się w powietrzu formaldehyd (związek rakotwórczy) jest wyłapywany i zamieniany w cząsteczki pary wodnej.  Polecana do pokoju dziecka.

Nowoczesne rodzaje farb

Farby emulsyjne odchodzą do lamusa. Klienci mają coraz większe wymagania w kwestii jakości farb i chętnie przeglądają rankingi najlepszych farb do ścian. Najpopularniejsze są farby lateksowe, które użytkownicy cenią za podwyższoną odporność na ścieranie i łatwą aplikację bez chlapania. W farbach lateksowych znajduje się duża ilość żywicy, która umożliwia właściwą cyrkulację powietrza. Farby akrylowe pozwalają ścianom „oddychać” i chronią przed czynnikami zewnętrznymi. Farby winylowe są odporne na ścieranie, a farby akrylowo- winylowe przepuszczają parę wodną i znakomicie sprawdzają się w łazience.

Najlepsze farby lateksowe

W rankingu najlepszych lateksowych farb do ścian klienci za najlepszą ocenili Śnieżka Vernissage ze względu na łatwą aplikację i    maskowanie nierówności podłoża. Można ją stosować do malowania ścian z gipsu, betonu, powierzchni drewnianych i mineralnych oraz tapet z włókna szklanego.

Oceniając farby konsumenci zwracają uwagę na łatwość aplikacji, możliwość malowania różnych powierzchni, łatwość w utrzymaniu czystości, dobre krycie i sporą wydajność. Coraz ważniejsze staje się to, aby farba była bezpieczna dla zdrowia domowników. Ranking najlepszych farb do ścian pozwala wybrać optymalny produkt.

Related posts

Leave a Comment