Funkcjonalność narożników, z czy bez funkcji spania?

Funkcjonalność narożników, z czy bez funkcji spania?

Narożniki od wielu lat cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się dziwić. Są niezwykle praktycznym, a jednocześni estetycznym elementem wyposażenia salonu. Odnajdą się w każdym wnętrzu. Ponadto, zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami, które poprawiają ich funkcjonalność. Jaki narożnik wybrać?

Funkcjonalne narożniki – model z funkcją spania czy bez?

Narożnik, podobnie jak sofa i kanapa, to mebel użytkowy. Umożliwia komfortowe oglądanie filmu, czytanie książki, zabawę z dziećmi i stanowi wygodne siedzenie dla gości, których zapraszamy na różne okazje. Natomiast wieczorem może zamienić się w miejsce do spania. Taka opcja możliwa jest, jeżeli wybierzemy narożniki z funkcją spania. Takie rozwiązanie warto wybrać, gdy zależy nam na posiadaniu dodatkowego miejsca do spania, a nie mamy wolnej powierzchni na wstawienie łóżka. To także dobra opcja wówczas, gdy salon pełni funkcję sypialni. Narożnik będzie się prezentował znacznie lepiej niż łóżko sypialniane, a do tego jest bardziej praktyczny. W ciągu dnia wystarczy go nie rozkładać, aby stworzyć miejsce do siedzenia. Z kolei na wieczór rozkładamy go. Dobrze, aby miał on dodatkowo pojemnik na pościel. Zazwyczaj są one na tyle pojemne, że spokojnie zmieścimy w nim kołdrę i poduszki, a nawet i inne przedmioty, które chcemy przechować. Jeśli dysponujemy wystarczającą liczbą łóżek i nie potrzebujemy kolejnego miejsca do spania, możemy kupić narożnik bez funkcji spania.

Narożnik z funkcją spania – jakiej wielkości?

Narożnik jest centralnym punktem w salonie. To z kolei sprawia, że zajmuje najwięcej miejsca. O ile w dużych salonach można pozwolić sobie na większe, rozkładane meble, o tyle w mniejszych pokojach dziennych wybór dużego narożnika może stanowić problem. Wielkość kanapy zawsze dopasowujemy do wolnej powierzchni. Dlatego dokładnie mierzymy miejsce, w którym ma stać narożnik, mając na uwadze zarówno wymiary przed, jak i po rozłożeniu. Pomogą nam w tym kartki papieru. Należy rozłożyć je w miejscu, gdzie umieścimy mebel. Dzięki temu możemy wyobrazić sobie pokój z narożnikiem, zastanowić się, czy rozmiar jest odpowiedni. W mniejszych pomieszczeniach zwróćmy szczególną uwagę na to, czy mebel po rozłożeniu nie będzie przeszkadzał, czy uniemożliwiał otwarcie drzwi od szafy, komody lub balkonu. Ponadto, powinien zapewnić swobodne poruszanie się po pokoju.

Kupujemy narożnik z funkcją spania – na co zwrócić uwagę?

Wybierając narożnik, koniecznie uwzględnijmy kilka istotnych cech, które wpływają zarówno na funkcjonalność, jak i stylistykę mebla. Oprócz wyboru odpowiedniego rozmiaru niezwykle istotny jest materiał, z którego wykonano mebel. To właśnie konstrukcja odpowiada za wytrzymałość, trwałość oraz komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest również tkanina obiciowa, która odpowiada za estetykę mebla. Weźmy pod uwagę także łatwość w utrzymaniu czystości, ponieważ może zdarzyć się, że mebel przypadkiem ubrudzimy. Najlepiej, aby narożnik wpisywał się w aranżację wnętrza, tworzą spójną aranżację. Dzięki temu pokój dzienny zachowa swoją estetykę.

Related posts

Leave a Comment