Szafki wiszące pod umywalkę w łazience? Dlaczego warto?

Szafki wiszące pod umywalkę w łazience? Dlaczego warto?

Aranżacja przestrzeni łazienkowej to niejednokrotnie trudny orzech do zgryzienia. O ile nowe wnętrza pozwalają na realizację dowolnej koncepcji inwestora, tak w budynkach budowanych dawniej napotkać można wiele przeszkód i pułapek, które wymagają dużej dozy kreatywności, by je pokonać.

Szczęśliwie, nasycony rynek najprzeróżniejszych rozwiązań — zarówno technicznych, jak i wizualnych pozwalają na rozwiązanie nawet najtrudniejszych zagadek natury remontowo-budowlanej. Inspiracji można czerpać z najróżniejszych katalogów łazienkowych, ale ostatecznie wybór należy dostosować do rodzaju i walorów danej przestrzeni. Obecnie gazetki łazienkowe pełne są rozmaitych rozwiązań meblarskich, w których prym wiodą szafki łazienkowe wiszące.

Style łazienkowe

W zależności od tego, jaką przestrzeń przyszło nam aranżować, zastosować można różnorodne style i rozwiązania. Najbardziej uniwersalnym będzie minimalizm, w którym królują uniwersalne kolory — głównie biel, różne odcienie szarości, przełamane najczęściej mocniejszymi akcentami w postaci odpowiednich do danego wnętrza dodatków zapewniających grę kolorów.

Takie przestrzenie są najczęściej ponadczasowe — wystarczą drobne zmiany dekoracyjne, by uzyskać efekt odświeżonej przestrzeni, bez konieczności przeprowadzania gruntownych remontów. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy nie chcemy w ciągu najbliższych lat ponownie ponosić nakładów finansowych na zmiany w przestrzeni łazienkowej. W takich przestrzeniach dużą rolę odgrywa odpowiednie dopasowanie mebli.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, których bazą są szafki łazienkowe wiszące — zarówno te lustrzane, jak i takie, które stanowią podstawę dla umywalki, czy też kryjące w sobie kosz na bieliznę.

Łazienka w stylu loft

Ostatnim krzykiem mody w aranżacji łazienek jest industrialny, loftowy styl. Charakteryzuje się on połączeniem prostych metalowych konstrukcji meblowych łączonych z drewnianymi akcentami. Mocne kolory ścian idealnie podkreślają surowość loftowego designu, jednocześnie ocieplając wnętrze. Rozwiązanie to kojarzy się nam jednak z ciężkim i ciemnym pomieszczeniem. Zadbać zatem należy o odpowiednie oświetlenie — najlepiej, gdyby było to oświetlenie naturalne.

Jeśli jednak łazienka nie znajduje się od strony dobrze nasłonecznionej, należy zapewnić odpowiednie sztuczne światło. Jest to o tyle ważne zagadnienie, że jedną z ważniejszych czynności wykonywanych w łazience to makijaż, którego bez odpowiedniego światła nie sposób zrobić dobrze. Idealnym akcentem wśród loftowych przestrzeni są żywe kwiaty — idealnie wyglądają tam paprocie, palmy, czy też egzotyczne monstery.

Zalety wiszących szafek łazienkowych

Bez względu na to, jakiego rodzaju przestrzeń jest projektowana, w każdej z nich wiszące szafki łazienkowe będą świetnym wykończeniem. Odnajdą się w każdej przestrzeni — zarówno małej ubikacji, jak również w salonie kąpielowym. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości — nie trzeba się zbyt mocno gimnastykować, by odkurzyć i zmyć mopem pod nimi podłogę. To tego ich szaroki wybór pozwala stworzyć niepowtarzalne przestrzenie, które nie muszą pochłaniać ogromnych sum pieniędzy.

Related posts

Leave a Comment