Dobry Materac podstawa zdrowego snu

Dobry Materac podstawa zdrowego snu

Wszyscy wiemy, jak bardzo ważny dla naszego funkcjonowania jest zdrowy sen. Człowiek wyspany jest zdrowszy, ma więcej życiowej energii – jest po prostu szczęśliwszy.  Jeżeli ktoś budzi się po 6-8 godzinach snu, jest zmęczony, a co gorsze odczuwa bóle pleców, to znaczy, że jego materac wymaga natychmiastowej wymiany na prozdrowotny i bardzo wygodny nowoczesny materac.

Materac do zadań specjalnych

Czasy, kiedy materac miał być jedynie podkładką pod twarde łóżko odeszły do przeszłości. Obecnie producenci materacy stawiają nie tylko na wygodę, ale także na właściwości prozdrowotne i w szczególny sposób myślą o osobach ze schorzeniami kręgosłupa, nóg, o alergikach i użytkownikach, dla których głównym problemem zdrowotnym jest astma. Badania naukowe pokazały, że odpowiedni materac do spania, naprawdę pomaga w zapobieganiu, a nawet w leczeniu bólów kręgosłupa i łagodzi objawy alergii oraz astmy. Dlatego specjaliści z portalu https://www.zdrowykregoslup.pl/ polecają materace SleepMed,  które dopasowują się do kształtu ciała i znakomicie podtrzymują kręgosłup podczas snu oraz są produkowane z materiałów antyalergicznych utrudniających pojawianie się roztoczy i kurzu.

Różne potrzeby, dopasowana wielkość materaca

Dobry materac powinien mieć kilka cech.

Po pierwsze musi cechować się elastycznością, dzięki czemu  utrzymuje kręgosłup w linii prostej. Po drugie musi być odpowiednio twardy. Nie oznacza to, że klient ma wybierać jak najtwardszy materac. Twardość materaca dobiera się do wagi śpiącej osoby.  Materaca o największym współczynniku twardości potrzebują osoby ważące powyższej 90 kilogramów. Tylko twardość odpowiednia do wagi śpiącego sprawi, że materac dopasuje się do kształtu ciała i nie wytworzą się w nim niepotrzebne wygięcia. Po trzecie – rozmiar materaca musi pasować do łóżka, np. materac 90×200, jest przeznaczony do łóżka jednoosobowego, np.: dla dziecka, nastolatka lub singla. Z kolei materac 140×200 oraz materac 160×200 to materace idealne dla pary, świetnie wyglądają na stylowych łóżkach w dużych sypialniach.

Lepsza jakość snu

Dopasowanie materaca do wagi jest kluczowe dla zdrowego snu. W przypadku źle dobranego materaca występują bóle karku, głowy, nadmierne wyginanie kręgosłupa, problemy z krążeniem krwi i napięciem mięśniowym. Właściwa  długość to 15-20 cm od wzrostu. Osoby zmagające się z problemami z kręgosłupa powinny zdecydować się na zakup materaca z pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepłotę ciała, poprawia krążenie krwi i działa przeciwodleżynowo.

Nowoczesne materace SleepMed mogą być stosowane przez osoby, które z powodu stanu zdrowia muszą wiele godzin spędzać w łóżku oraz przez seniorów, gdzie komfort leżenia lub spania ma istotny wpływ na jakość życia i stan zdrowia użytkowników. Kupują je również osoby, które mają już dosyć ciągłego niewyspania i problemów z zasypianiem.

Related posts

Leave a Comment