Łóżko na antresoli rozwiązaniem dla małego pokoju

Łóżko na antresoli rozwiązaniem dla małego pokoju

Łóżko na antresoli to rozwiązanie, które w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednio wysokim sufitem w mieszkaniu, wówczas bez problemu możemy zdecydować się na zbudowanie takiego dodatkowego piętra, z którego uczynimy naszą sypialnię.

Niewielkie przestrzenie mieszkalne w dużych miastach

Problemy małych mieszkań to dzisiaj powszechna bolączka. Ceny nieruchomości są bardzo wysokie, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup mieszkania o niezbyt wygórowanym metrażu. Czasem jest to jednopokojowa kawalerka, czasem dwupokojowa przestrzeń.

Tego rodzaju problemy są szczególnie widoczne w dużych miastach, gdzie deweloperzy dyktują zaporowe ceny za metr kwadratowy przestrzeni mieszkalnej. Wiąże się to oczywiście z koniecznością zadłużania się na lata poprzez wzięcie kredytu hipotecznego. Kiedy już zakupimy niewielkich rozmiarów mieszkanie, warto wówczas wziąć pod uwagę kilka ciekawych propozycji, jakie pozwolą nam wykorzystać nasza przestrzeń do granic możliwości, tak byśmy mogli odzyskać, jak najwięcej miejsca, nie zagracając się meblami.

Łóżko — wygoda spania i ustawność mebli w mieszkaniu — jak je pogodzić

Jednym z mebli, które zajmuje najwięcej miejsca w każdym mieszkaniu, a bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie — to łóżko. Jedni decydują się na zakup zarówno wygodnego łóżka, jak i kanapy — miejsca do siedzenia i spędzania czasu.

Inni z kolei chcąc zminimalizować wykorzystanie miejsca w mieszkaniu, decydują się na zakup tylko kanapy, wersalki, tapczanu lub innego rodzaju rozkładanego łóżka, które w ciągu dnia będzie służyć nam w salonie, jako miejsce do spędzania czasu przed telewizorem, natomiast w nocy po rozłożeniu będzie to łóżko, na którym możemy kłaść się spać.

Innym dobrym rozwiązaniem może być połączenie biurka i łóżka. Wyglądem tego rodzaju konstrukcja przypomina łóżko piętrowe. Na górze znajduje się nasze łóżko do spania, a na dole zaś mieści się zamiast dolnego łóżka — biurko wraz z krzesłem. Dzięki temu nie musimy zastawiać dwóch osobnych miejsc. Jest to rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić odrobinę wolnej przestrzeni.

Popularne rozwiązanie, które się sprawdza

Coraz popularniejszym trendem w niewielkich mieszkaniach jest łóżko na antresoli. Jeśli w naszym mieszkaniu mamy na tyle dużą przestrzeń, możemy wybudować sobie właśnie taką antresolę, do której będziemy wchodzić po schodach. Na górze urządzimy sypialnię, dzięki czemu w naszej przestrzeni powstanie dodatkowe pięterko do zagospodarowania.

Tam co prawda będziemy wchodzić jedynie po to, żeby się przespać, ale mimo wszystko jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się większą przestrzenią w mieszkaniu, lubią funkcjonalne rozwiązania na lata, dzięki którym uzyskają wiele korzyści. Na antresoli możemy postawić również jakąś szafę, rośliny, łóżko lub sam materac, na którym będziemy spać. Opcji jest bardzo wiele. Rozwiązanie z antresolą z chęcią podchwytują kolejni deweloperzy, tworząc dodatkową przestrzeń, nawet w bardzo małym pokoju.

Related posts

Leave a Comment