Obawiasz się kupić meble przez internet? Sprawdź nasz zakupowy poradnik

Obawiasz się kupić meble przez internet? Sprawdź nasz zakupowy poradnik

Zakupy przez internet stały się popularne ze względu na wygodę, większy asortyment i niższe ceny. Najczęściej przez internet Polacy kupują odzież, żywność, artykuły sportowe i kosmetyki oraz przedmioty o większych gabarytach i znacznej wartości, np.: meble. Ofert meblowych wyszukują na portalach ogłoszeniowych, przeglądając anonse w najbliższej okolicy lub w internetowych sklepach meblowych.  Kupowanie mebli bez wizyty w stacjonarnym sklepie meblowym wciąż wzbudza sporo obaw.

Zwróć uwagę na zdjęcia i opisy

Wybór odpowiednich mebli nie jest prosty. Przemierzanie wielu kilometrów w celu oglądania ofert sklepów meblowych zabiera bardzo dużo czasu i jest męczące. W sklepie nie można porównać  konkretnych egzemplarzy i cen. Poszukiwanie mebli w internecie odbywa się na innych zasadach. Człowiek wygodnie siada przed laptopem lub telefonem, w dowolnym miejscu i spokojnie bez pośpiechu i pytań obsługi „czy w czymś pomóc” przegląda oferty  – może je porównać, przeczytać opis, zobaczyć jak wyglądają meble we wnętrzu. Opis zawiera także dane techniczne mebla. Oglądanie internetowej oferty mebli nie męczy. Kryteria wyszukiwania można ustalić według swoich preferencji.  Przeglądając oferty mebli w globalnej sieci, można odwiedzać sklepy znajdujące na drugim krańcu Polski. Można też sprowadzić towar z innego kraju. Pomocą w przeszukiwaniu oferty sklepu są wyszukiwarki.

Usługa wniesienia mebli

Zaletą zakupów przez internet jest usługa wniesienia mebli. Wiele sklepów sprzedających meble przez internet proponuje wniesienie mebli do domu klienta za dodatkową opłatą lub w ramach kosztów transportu.

Czas realizacji zamówienia

Zakup mebli przez internet wiąże się z oczekiwaniem na towar. Producenci mają różny czas realizacji zamówienia. Niektóre meble są produkowane zgodnie z wytycznymi podanymi przez zamawiającego.  Meble dostępne w magazynie danego sprzedawcy wysyłane są nawet w ciągu 48 godzin. Dokładna informacja o czasie wysyłki najczęściej zawarta jest w opisie produktu. Na pytanie o czas dostawy odpowie także konsultant.

Spłata ratalna

Ceny mebli są różnorodne  w zależności od rodzaju mebla, wielkości, materiału wykonania. Sklepy sprzedające meble przez internet oferują możliwość spłaty ratalnej, nawet z ratami 0%. Dzięki takiej opcji są one dostępne dla  każdego, kto zmienić wystrój domu lub biura.

Opinie o sklepie

Najlepiej kupować meble w sklepach internetowych, które mają dobre opinie zadowolonych użytkowników o swoich produktach i o obsłudze klienta. Sklep godny zaufania na bieżąco aktualizuje swoją ofertę, a na jego stronie internetowej znajdują się takie dane jak: adres, mapa Google, numer KRS.  Zajęcia produktów muszą być wysokiej jakości.

Osoby kupujące meble przez internet mają szersze prawa konsumenckie – mogą w ciągu 14 dni odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Odstąpienie od umowy można wysłać drogą elektroniczną. Kupowanie mebli przez internet jest tańsze, ponieważ nie ponosi się kosztów dojazdu do sklepu.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl
Zdjęcie główne prezentuje https://www.meble-bogart.pl/naroznik-z-funkcja-spania-belavio-l-p-47170-1058-1058.html

Related posts

Leave a Comment