Remontujesz sypialnie? Nie zapomnij o jej funkcji

Remontujesz sypialnie? Nie zapomnij o jej funkcji

Remontując sypialnię, użytkownicy zwykle skupiają się na panelach, stylu, wymianie okien na PCV, dekoracjach, typu: pościel, narzuty czy ozdobne poduszki. Kiedy wymieniają łóżko, kierują się modą i urodą ramy. Czasami zwrócą uwagę na stelaż. Materac jest traktowany jako dodatek, którego przecież nie widać, więc nie wpływa na urodę sypialni. Rzeczywiście, materac nie wpływa na aranżację tego pomieszczenia i nie jest eksponowany, ale dla wypoczynku ma o wiele większe znaczenie niż nowa lampka czy narzuta. Od właściwie dobranego materaca zależy komfort snu.

Jak szybko zasnąć?

Szybkie tempo życia, mnóstwo bodźców, media, mnóstwo atrakcji na „mieście” sprawiają, że coraz mniej śpimy i mamy problemy z zasypianiem, ponieważ denerwujemy się, że trzeba wcześniej wstać. Jak szybko zasnąć? Pomaga w tym m.in. wygodny i dopasowany do potrzeb użytkownika materac Sleepmed oraz zioła na zaśnięcie i lekka kolacja.

Wpływ koloru sypialni na sen

Uniwersalne porady dotyczące urządzenia sypialni zwracają uwagą na to, że łóżko nie powinno znajdować się w linii drzwi-okno. Łóżko powinno być wyposażone w materac Sleepmed, który dopasowuje się do krzywizn ludzkiego ciała i zapewnia sen, który odpręża i relaksuje. Rewelacyjne podtrzymanie kręgosłupa i karku sprawia, że człowiek budzi się bez bólu – wypoczęty, gotowy na nowe wezwania, które postawi przed nim dzień.

Dekoratorzy wnętrz radzą, aby w sypialni zastosować kolory ziemi, które symbolizują harmonię i działa uspokajająco. Stelaż i rama łóżka powinny być wykonane z drewna. W sypialni świetnie sprawdzą się ozdoby z drewna. W sypialni nie zaszkodzi odrobina zieleni – zwłaszcza jeżeli postawimy na rośliny lub miętowy, ewentualnie szmaragdowy kolor ścian. Znakomitym kolorem do sypialni jest także niebieski, np.: turkus, który przypomina morze. I tak najważniejszy jest wygodny, dopasowany do potrzeb użytkownika materac, który zapewnia odciążenie mięśni kręgosłupa i poprawa krążenie oraz zapewnia optymalną higienę w czasie snu. Materace Sleepmed w połączeniu z właściwe dobranym kolorem sypialni, to klucz do wyspania się i dobrego samopoczucia. Kolor do sypialni jest więc naprawdę czymś ważnym! 

Jak dobrać materac do sypialni?

Materac to najważniejszy element wyposażenia sypialni – to od niego zależy jakość snu. Jak dobrać materac? Powinien zapewnić wsparcie kręgosłupowi, mięśniom i stawom. Aby optymalnie wybrać materac Sleepmed, należy kierować się swoją wagą i potrzebami medycznymi. Osobom z bólami kręgosłupa lub bioder nie poleca się twardych materacy.

Cena materaca ma znaczenie – najtańsze wykonane ze zwykłej gąbki nie spełniają swojej funkcji i szybko odkształcają się, przez co nie zapewniają komfortowego snu. Dobre materace Sleepmed lateksowe, kieszeniowe oraz termoelastyczne. Remontując sypialnię, trzeba brać pod uwagę, że jest to miejsce do spania i najważniejszym przedmiotem w tym pomieszczeniu jest materac.

Related posts

Leave a Comment