Szary narożnik – jaki kolor ścian do niego dopasować?

Szary narożnik – jaki kolor ścian do niego dopasować

Szary narożnik wyróżnia się dużą uniwersalnością, jeżeli chodzi o możliwe aranżacje wnętrza. Nie oznacza to jednak całkowitej dowolności, ponieważ dobór odpowiedniego koloru ściany, będzie warunkował ogólny odbiór pomieszczenia. Na co zwracać uwagę? Jakie kolory ścian najlepiej pasują do szarych mebli tapicerowanych?

Czy warto wybrać szary narożnik?

Meble, jakimi są szare narożniki, charakteryzują się dużą uniwersalnością, ponieważ z racji swojej funkcjonalności, mogą pełnić funkcję zarówno mebla do dziennego wypoczynku, jak i spełnić się jako łóżko do spania w nocy. Oczywiście wybór takiego mebla powinien być podyktowany potrzebami oraz wielkością pomieszczenia i jego układem. Mimo wszystko jest to jednak bardzo popularne rozwiązanie, które obecnie gości już w wielu domach i mieszkaniach. Oprócz tego dużą zaletą jest tutaj także praktyczność oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Jak wybrać szary narożnik?

Modny szary narożnik wybierz, przeglądając narożniki online, przykładowo na meblobranie.pl, stawiając przede wszystkim na komfort użytkowania, a w drugiej kolejności na design. Dobrze, jeżeli weźmie się tutaj pod uwagę takie aspekty jak wielkość pomieszczenia i jego układ, by meble mógł dobrze się wpasować do wnętrza i nie blokował przejść, ani innych mebli. Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego jest wykonana tapicerka, co będzie miało wpływ na jego wytrzymałość. Jeżeli planuje się wykorzystać narożnik jako łóżko, ważna będzie też powierzchnia spania.

Jaki kolor ścian do szarego narożnika?

Szare narożniki i ogólnie szare meble, charakteryzują się dużą uniwersalnością, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do praktycznie każdego wnętrza. Wiele będzie tutaj zależało nie od tego, co pasuje, a od tego, co chce się osiągnąć. Sprawdzą się tu zarówno stonowane jasne kolory jak biały, beżowy, różne odcienie szarości, brązu czy zieleni, aż po barwy bardziej wyraziste. W tym ostatnim przypadku trzeba jednak uważać, ponieważ łatwo o przesadę. Mimo wszystko potraktowanie choć jednej ściany lub jej części mocniejszym akcentem może tylko dodać charakteru takiemu wnętrzu.

Do jakiej aranżacji pasuje szary narożnik?

Z racji swojej uniwersalności, szare narożniki pasują praktycznie w każdym stylu aranżacyjnym. Najczęściej można je jednak spotkać w nowoczesnych wnętrzach, gdzie pierwsze skrzypce gra minimalizm. Dzięki temu sprawdza się choćby w wystroju w stylu skandynawskim, rustykalnym czy nawet w pomieszczeniach retro. Z powodzeniem da się także łączyć ze sobą różne trendy, kierując się choćby zasadami stylu eklektycznego. Mamy tutaj całkiem sporą dowolność, należy jednak na wstępie ustalić, jaki typ aranżacyjny będzie nam najbardziej odpowiadał.

Skąd czerpać inspiracje na aranżacje ścian z szarym narożnikiem?

Odpowiedź na to jest prosta – internet. W sieci nie brakuje pomysłowych i ciekawych inspiracji na aranżacje z szarymi narożnikami. Łatwo znaleźć galerie zdjęć, z pomysłami na wystrój salonu czy sypialni, często sięgają nawet po niebanalne, ale zdecydowanie modne rozwiązania.

Related posts

Leave a Comment