Meble do salonu, czyli meblościanka w nowoczesnym wydaniu

Meble do salonu, czyli meblościanka w nowoczesnym wydaniu

Już blisko pół wieku dzieli nas od czasu, w którym posiadanie meblościanki w salonie było celem osób, kompletujących wyposażenie mieszkań i domów. Meblościanki, będące zestawem pojemnych szafek, dopasowanych i ustawionych ściśle obok siebie, zajmowały nierzadko całą, najdłuższą ścianę pokoju i mieściły mnóstwo przedmiotów – od ozdobnego szkła i porcelany, poprzez ukryte we wnętrzu tekstylia, po niełatwo zdobyte zapasy spożywcze i alkohol. Dziś meblościanki są passé, a ich miejsce zajęły stylowe, minimalistyczne zestawy mebli, wpisujące się w wystrój nowoczesnych wnętrz.

Zestawy mebli do salonu, wpisujące się w aktualne trendy

Zestawy mebli do salonu to obecnie niska szafka pod telewizor oraz wysoka szafka typu słupek, w wersji stojącej lub wiszącej. Nierzadko elementem zestawu mebli do salonu jest szafka wisząca niska oraz komoda lub witryna, na kształt niewielkiego kredensu. Meble do salonu, wykonane z wysokogatunkowej płyty meblowej, dostępne są w wersji matowej lub połyskującej. Często spotykanym elementem jest oświetlenie ledowe, znajdujące się wewnątrz oszklonych szafek. Wysoka jakość wykonania oraz nowoczesna stylistyka sprawiają, że meble do salonu prezentują się doskonale.

W jakim kolorze wybrać meble do salonu?

Najmodniejsze połączenie bieli z drewnem często spotykane jest w stylistyce mebli do salonu. Takie właśnie meble (https://www.edinos.pl/meble) pasują do pomieszczeń, urządzonych w stylu skandynawskim, białe meble do salonu optycznie powiększają przestrzeń pomieszczenia oraz zapewniają efekt naturalności. Wybierając meble do salonu w odcieniu ciemnego drewna, tworzymy efekt klasycznej, nieprzemijającej elegancji we wnętrzu.

nowczesna meblościanka

Decydując się natomiast na meble czarne, utrzymane w wysokim połysku, stworzymy futurystyczny, wielkomiejski styl. Efekt uzupełni subtelne doświetlenie mebli. Meble do salonu, utrzymane w ciemnej kolorystyce odpowiednie są do przestronnych, doskonale doświetlonych wnętrz. W niewielkich pomieszczeniach zdecydowanie sprawdzają się jasne meble.

Meble do salonu, które pasują do całości aranżacji

Szafki i witryny, które staną się wyposażeniem salonu, powinny zostać dopasowane do mebli wypoczynkowych, stolika kawowego, a także stylu i kolorystyki sofy/narożnika.

kanapa rozkładana do salonu

Meble nowoczesne do salonu pozwolą uzyskać zachwycający efekt, który wzmocni kolorystyka ścian oraz tekstyliów. Meble do nowoczesnego salonu stapiają się z kolorem ścian lub wpisują w jego uniwersalny odcień. Kolorystyka i styl mebli salonowych w ogromnym stopniu wpływa na wygląd pomieszczenia, dlatego jak podkreślają specjaliści z Edinos.pl, przy doborze mebli warto kierować się najwyższą jakością oraz rozsądkiem w kwestii nowoczesnych dodatków.

Related posts

Leave a Comment