Przegląd rekuperatorów dostępnych na rynku

Przegląd rekuperatorów dostępnych na rynku

Zdrowy mikroklimat w domu polega na wymianie powietrza. W nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie tradycyjna wentylacja nie zdaje egzaminu i nie spełnia swojej funkcji. Potrzebny jest system wentylacyjny na miarę nowoczesnego budownictwa.  Nowe domy to budynki szczelne – trzyszybowe okna, gruba warstwa ocieplenia,  oszczędzająca energię płyta fundamentowa – wszystko to ma sprawić, że dom będzie energooszczędny, a więc przyjazny środowisku i portfelowi oraz zostanie zachowana właściwa temperatura we wnętrzu.

Zasada działania rekuperatora

Zużyte powietrze jest pełne zanieczyszczeń bytowych, np.: bakterii, roztoczy, wirusów dwutlenku węgla, kurzu, wilgoci i różnych zapachów. Nie jest to zdrowe. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, takim jak rekuperatory można odzyskać energię z zanieczyszczonego powietrza. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła dostarcza świeże zewnętrzne filtrowane powietrze, przy okazji usuwając powietrze zużyte cechujące się wysoką zawartością CO2. Do takiej wymiany dochodzi przez cały rok i we wszystkich pomieszczeniach. Bez otwierania okien i strat energii. Domownicy oddychają zawsze świeżym filtrowanym powietrzem. To ogromny komfort, którego nie zapewnia tradycyjna wentylacja grawitacyjna.

Najlepsze na rynku rekuperatory

Wentylacja ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie – zbyt duży poziom CO2 może powodować bóle głowy, utrudniać koncentrację i być przyczyną osłabienia. Czyste powietrze wolne od wirusów, pyłu i kurzu to klucz do zdrowia. Rekuperatory wielu firm można obejrzeć na stronie sprzedaż rekuperatorów.

Najlepsze urządzenia cechują się cichą pracą i bardzo wysokim poziomem filtracji. Rekuperatory FLEXIT zapewniają równomierną wentylację przestrzeni, nawet przy działaniu okapu kuchennego. Sprawność odzysku ciepła z zużytego powietrza jest na imponującym poziomie i w przypadku centrali wentylacyjnych Frapol sięga nawet 95%, co oznacza o wiele niższe rachunki za ogrzewanie. Rekuperatory są polecane alergikom i osobom mieszkającym na terenach zanieczyszczonych.

Brak alergenów

Sprawna praca rekuperatora, np.: Komfovent oznacza, że w powietrzu nie ma alergenów i roztoczy.  Urządzenie pobiera niewiele energii elektrycznej. Odzysk ciepła sprawia, że mniej energii potrzebny jest do ogrzania domu. Bez względu na system ogrzewania, domownicy mniej pieniędzy wydają na ogrzanie domu. Montaż rekuperatora to inwestycja, która zwraca się w postaci niższych kosztów ogrzewania. Dzięki wymianie powietrza w budynku zyskujemy świeże powietrze, bez względu na zanieczyszczenie środowiska w danej okolicy.

Rekuperatory to oferta skierowana do osób, które wymieniając system klimatyzacji, chcą znacząco poprawić komfort swojego życia. Cicha praca, wymiana powietrza na świeże oraz oszczędność na ogrzewaniu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jest to produkt rekomendowany dla alergików, ponieważ skutecznie oczyszcza dom z alergenów.

Related posts

Leave a Comment